Prodej a servis sněžných skútrů - naše reference

Firma Arctic Cat je jednou ze tří světových firem, které vyrábějí sněžné skútry téměř půl století. V roce 2012 oslaví 50 let výroby sněžných skútrů. Jejím sídlem je malé město Thief River Falls nedaleko Minneapolis ve státě Minnesota. Světové prvenství drží mimo jiné i v největším vyráběném sortimentu, který představuje 35 základních modelů včetně skútrů pro děti a další modifikace určené pro speciální použití. Tovární závodní tým sklízí úspěchy na závodních tratích v Kanadě a USA.

Roční produkce 75.000 ks skútrů získá své zákazníky především v USA a Kanadě. Jenom v samotných spojených státech je registrováno 2.800 oficiálních dealerů. Prostřednictvím svých zástupců (distributorů) jsou sněžné skútry dodávány do dalších šedesáti zemí světa. Úspěšně se prodávají v zemích jako jsou Kanada, Finsko a Japonsko, kde směle konkurují domácím výrobcům. Firma Arctic Cat jako první nahradila u některých typů skútrů klasické karburátory elektronickým vstřikováním paliva (EFI - elektronic fuel injection) a samostatnou řídící jednotkou, známé dosud pouze u automobilů.

Jako první vyvinula čtyřtaktní motory pro sněžné skútry s řízeným katalyzátorem, které se vyznačují především tichým chodem, ekologickým provozem bez škodlivých výfukových plynů a nízkou spotřebou. Tím reagovala na požadavky ekologického provozu sněžných skútrů v národních parcích Kanady a USA, kde se dnes pohybuje 95 % sněžných skútrů právě od firmy ARCTIC CAT.

Jako první použila čtyřtaktní motory i do pracovních skútrů a jako první pro zvýšení výkonu osadila k čtyřtaktním motorům i turbodmychadlo s intercoolerem.

Jako první výrobce sněžných skútrů změnil kompletně systém pohonu tím, že nahradil u sněžných skútrů běžně užívané řetězové skříně speciální převodovkou s ozubenými koly, která je proti stávajícímu systému bezporuchová a téměř bezúdržbová s elektronicky řazenou zpátečkou. U skútru je pouze jedna hnací hřídel, na které je umístěn i brzdový kotouč. Systém nazval Diamond Drive a je skutečnou revolucí ve sněžných skútrech.

Od svých konkurentů se sněžné skútry ARCTIC CAT liší hned několika patentovanými a tedy nenapodobitelnými technickými lahůdkami, díky kterým se drží na absolutní světové špičce. Mezi ně patří:

1. Nezávislé zavěšení předních lyží zdvojenými rameny ve tvaru „V„ s tlumiči a pružinou s možností nastavení tuhosti pérování. Tento způsob umožňuje maximální pohyb lyží nahoru i dolů a tím i dokonalé vedení na nerovném povrchu.
2. Speciální tlumiče předních lyží AWS, které zvyšují jednak jízdní pohodu a tlumí rázy na lyže, které se dále nepřenášejí na řízení.
3. Nová koncepce řešení variátorů ARCTIC CAT, která umožňuje plynulý přechod otáček motoru na hnací jednotku bez ztráty výkonu. V praxi to znamená, že se skútrem můžete jet plynule malou rychlostí při plném zatížení do kopce a po rovině naopak jet maximální rychlostí bez nutnosti řazení rychlostních stupňů. To vše za Vás zařídí jedinečná konstrukce variátoru.
4. Přídavná listová pera podvozku, která se jednoduchým způsobem uvedou v činnost při extrémním zatížení. Tím se docílí pohodlné jízdy a navíc se šetří hnací ústrojí a celý podvozek se odlehčí.
5. Všechny skútry jsou osazeny osvědčenými motory SUZUKI, které vynikají velkým výkonem i při poměrně malém obsahu. Za zmínku stojí i to, že firma Arctic Cat je 25% podílovým spoluvlastníkem výrobce motorů SUZUKI.

V České republice se můžete se sněžnými skútry ARCTIC CAT setkat v Krušných horách, Jizerských horách, Jeseníkách, Orlických horách a Krkonoších a na všech horách, kde slouží především k pracovním účelům, dopravě osob, tahání nákladů, tvorbě lyžařských stop. Tady všude si získaly své zákazníky z řad majitelů horských chat nebo provozovatelů lanovek a vleků. Pro skútry ARCTIC CAT se rozhodla i Správa Krkonošského národního parku, která vybavuje svá jednotlivá střediska od Harrachova až po Malou Úpu ekologickými sněžnými skútry se čtyřtaktními motory BEARCAT 660 WT a BEARCAT 660 WT TURBO. Dále Lanová dráha Sněžka v Peci pod Sněžkou a řada dalších. A protože se domnívám, že pro provoz v Krkonošském národním parku by měly být používány pouze skútry ekologické, je výběr skútru BEARCAT 660 WT právě těmito firmami dobrým příkladem pro ostatní.

 

AS - Auto služby, s.r.o. | Trutnov 3, Obilná 506 | tel. 603 215 474 | soucek@autosoucek.com